Ta oferta pracy została opublikowana ponad 40 dni temu i może być nieaktualna.
0

kandydatów

Etat Podispektor ds. kontroli podatkowej

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Jeleniej Górze miejsce pracy: Kowary

Powiatowy Urząd Pracy w Jeleniej Górze
Podispektor ds. kontroli podatkowej
Miejsce pracy: Kowary
Numer: StPr/23/0139
OBOWIĄZKI:

1) Sprawdzenie wywiązywania się podatników z obowiązków wynikających z przepisów prawa podatkowego: a) kontrola powszechności i prawidłowości opodatkowania, b) kontrola zgodności informacji zawartych w deklaracjach (informacjach) ze stanem faktycznym 2) Dokonywanie analizy i wyznaczanie planów do kontroli podmioty i przedmioty opodatkowania. prowadzenie kontroli podatkowej zgodnie z przepisami Działu VI ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa oraz rozdziału 5 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. Prawo Przedsiębiorców". 3) Prowadzenie kontroli podatkowej zgodnie z planem kontroli na dany rok podatkowy ustalanym wraz ze Skarbnikiem Miasta i zatwierdzonym przez Burmistrza Miasta Kowary. 4) Kontrola wywiązywania się podatników z obowiązków wynikających z przepisów prawa podatkowego. 5) Sporządzanie sprawozdań i wniosków z przeprowadzonych kontroli podatkowych Burmistrzowi Miasta. 6) Prowadzenie kontroli podatkowej poza planem kontroli w uzasadnionych przypadkach. 7) Opracowywanie wniosków o wszczęcie postępowania w sprawach o przestępstwa i wykroczenia skarbowe ujawnione w toku kontroli podatkowych. 8) Stała aktualizacja bazy danych Systemu Naliczania Opłat za Użytkowanie Wieczyste Gruntów EGW+ przeznaczonego do naliczania opłat za użytkowanie wieczyste gruntów, tworzenia i drukowania decyzji dotyczących opłat rocznych oraz do prowadzenia wieloletniego archiwum. 9) Przyjmowanie, analiza i weryfikacja zaświadczeń o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności, zaświadczeń o wniesieniu opłaty jednorazowej z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. 10) Przyjmowanie, analiza i weryfikacja zaświadczeń o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności, zaświadczeń o wniesieniu opłaty jednorazowej z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. 11)Prowadzenie ewidencji księgowej opłat za wieczyste użytkowanie gruntów, opłaty przekształceniowej, jednorazowej opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w systemach finansowo-księgowych.

WARUNKI PRACY:

Wymagania konieczne:

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), kierunek: Administracj
Uprawnienia: dobra organizacja pracy

Wymagania inne:

Doświadczenie zwodowe: co najmniej 2 lata stażu pracy- preferowane w samorządzie terytorialnym. Umiejętności: znajomość przepisów z zakresu administracji publicznej; kreatywność, umiejętność pracy w zespole, komunikatywność, nastawienie na samorozwój, biegła znajomośść obsługi komputera.

Miejsce pracy:

Kowary

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

od 3 800 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Jeleniej Górze