kandydatów

Etat Dyrektor Finansowo - Administracyjny

Firma: Optim Human Sp. z o.o. miejsce pracy: Ząbkowice Śląskie

Jesteśmy firmą doradztwa personalnego wspierającą naszych klientów na terenie całego kraju, a także poza jego granicami w obszarach:

TWORZENIE PROCESÓW HR - REKRUTACJE
INTERIM EMPLOYEE - HR CONSULTING

Optim Human to również ekosystem biznesowy w skład którego wchodzi m.in. networking (właściciele biznesów, członkowie zarządów, top managerowie), kompetencje biznesowe, a także relacje z obszaru strategii, operacji oraz rozwoju biznesów, a także relacje z ekspertami zarowno z branży HR jak i innych specjalizacji. Nasze usługi uwzględniają bieżące trendy, rozwiązania technologiczne oraz zmiany pokoleniowe.

OPTIM HUMAN Sp. z o.o
Optim Human Sp. z o.o. jest agencją wspierającą działalność biznesów z obszaru HR, powstałą dzięki zaangażowaniu zespołu EXCO A2A Polska - spółki doradczo konsultingowej działającej w Polsce od 1999 roku i będącej lokalnym przedstawicielem międzynarodowej grupy Kreston Global.
Dla jednego z naszych klientów poszukujemy Dyrektora Finansowo – Administracyjnego.

Dyrektor Finansowo - Administracyjny
Miejsce pracy: Ząbkowice Śląskie
Zakres zadań
  • Zapewnienie zgodności zakładu produkcyjnego z przepisami prawa (prawo pracy, ochrona środowiska, prawo celne, podatkowe) środowiska tj:
  • Zapewnienie zgodności dokumentacji transportowej w Polsce i w UE (WZ, PZ, CMR)
  • Monitorowanie zgłoszeń celnych
  • Zapewnienie zgodności zakupionych produktów objętych podatkiem akcyzowym (SENT)
  • Koordynowanie działań księgowych z zewnętrznym biurem rachunkowym
  • Rozwiązywanie, we współpracy z biurem rachunkowym oraz działami finansowymi grupy, różnych wykrytych problemów prawnych
  • Koordynowanie rocznych audytów biegłych rewidentów
  • Reprezentowanie firmy podczas kontroli
  • Zgłaszanie ewentualnych problemów
  • Zapewnienie dokładnego monitorowania rachunku zysków i strat oraz regularne przedstawianie go kierownikowi
  • Śledzenie przepływów pieniężnych w tym monitorowanie zadłużeń klientów oraz zadłużeń dostawców,
  • Monitorowanie budżetu
  • Odpowiedzialność za rekrutację pracowników zgodnie z opisami stanowisk pracy określonymi przez poszczególnych kierowników operacyjnych w ramach ustalonych budżetów
  • Podpisywanie umów o pracę po ich zatwierdzeniu przez kierownika
  • Zapewnianie realizacji planu szkoleń zgodnie z wnioskami poszczególnych kierowników operacyjnych
  • Zapewnia przestrzeganie wymogów prawnych związanych z zasobami ludzkimi
  • Monitorowanie wynagrodzeń
  • Raportowanie wskaźników kadrowych i finansowych
  • Współpraca z działem IT w zakresie rozwiązywania problemów informatycznych
Wymagania:
  • 5 lat doświadczenie na stanowisku związanym z zarządzaniem Administracyjno Finansowym
  • Wykształcenie wyższe
  • Znajomość branży przemysłowej
  • Bardzo dobra znajomość MS Excel
  • Wysoki stopień zdolności interpersonalnych
  • Proaktywne rozwiązywanie problemów, nastawienie na poszukiwanie rozwiązań
  • Samodzielność i dobra organizacja pracy
  • Znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację (codzienne używanie języka)
Oferujemy:
  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Niezbędne narzędzia do pracy (telefon, laptop)
  • Benefity pozapłacowe (pakiet medyczny, dofinansowania do obiadów, dofinansowanie do urlopów)
  • Wynagrodzenie adekwatne do posiadanych umiejętności